konut sigortası

Konut Sigortası

Konut Sigortası ile eviniz daha da huzurlu!

Konut Sigortası ile konutunuzu ve isteğe bağlı olarak içinde yer alan eşyalarınızı yangından hırsızlığa ve su baskınına kadar birçok riske karşı güvence altına almak mümkün.

Konut Sigortası Avantajları Nelerdir?
Ekonomik Fiyatlar; Konut Sigortası ile evinizi tehdit eden pek çok riske karşı güvence altına alabilirsiniz. Konut sigortası primleri binanın bulunduğu il ve ilçe, bina yapı tarzı, yaşı, bulunulan kat ve seçilen teminat bedellerine göre belirlenmektedir.
Evinizde oluşabilecek dahili tesisat masrafları,
Evinizin elektrik tesisatında oluşan hasarlar,
Konut anahtarının kaybı, unutulması veya konutta kilitli kalma durumlarında çilingir hizmeti,
Konut camlarının kırılması veya çatlaması hasarlarınız teminat altındadır.

KONUT SİGORTASI
Yangın, Yıldırım, İnfilak ve Çıkabilecek bir yangında, alevlerin, duman ve isin evinizde meydana getireceği zararlar ya da Yangın çıksın ya da çıkmasın, yıldırım düşmesi sonucu uğrayacağınız direkt zararlar ya da doğalgaz veya ısı tesisatının, her türlü gaz tüplerinin, kazanlarının vb. infilakı sonucu meydana getireceği zararlar teminat altındadır.
Fırtına, Kar Ağırlığı, Yer Kayması Risklerinden meydana gelecek zararlar teminat altındadır.
Dahili Su,Bina içindeki temiz veya pis su tesisatınızın, kalorifer kazanı ya da radyatörlerinizin ve açık unutulan musluklardan doğan zararlar teminat altındadır.
Kara Taşıtları, Hava Taşıtları tarafından evinize gelecek zararlar teminat altındadır.
Duman;Bacaya bağlı ısıtma ve pişirme cihazlarının kusurlu şekilde çalışması nedeniyle çıkan duman sonucu meydana gelecek zararlar teminat altındadır.
Sel/Su Baskını;Sel sonucu evinizde meydana gelecek hasarlar teminat kapsamındadır.
Grev Lokavt Kargaşalık ve Halk Hareketleri, Kötü Niyetli Hareketler ve Terör Enkaz Kaldırma Masrafları;Hasar sonucu ortaya çıkan enkaz kaldırma masrafları poliçede belirtildiği limitle teminat altındadır.
Hırsızlık; Zorlama veya şiddet kullanma yoluyla girilerek eşyalarınızın çalınması ve hırsızlık sırasında meydana gelebilecek diğer zararlar teminat altındadır.
Kiracının veya Malikin Sorumlulukları;Yangın, İnfilak, Duman, Dahili Su, Grev, Lokavt, Kargaşalık, Halk Hareketleri, Kötü Niyetli Hareketler ve Terör komşularınıza veya kiracı iseniz mal sahibine vereceğiniz, bina ve mallar ile ilgili sorumluluklarınız teminat altındadır.
Kira Kaybı;Ev sahibi sigortalının, kiracısından kirasını alamamasından ötürü uğrayacağı kira kaybı ya da Kiracı sigortalının, ödemiş olduğu kiranın gün hesabıyla işlememiş müddete isabet eden kısmından doğan kaybı poliçede belirtilen limitle teminat altındadır.
Alternatif İkametgah Masrafları;Ev sahibi sigortalının, geçici ikametgâha ilişkin yapmak zorunda kaldığı makul ölçüdeki masraflar yada Kiracı sigortalının, geçici ikametgâha ilişkin yapmak zorunda kaldığı makul ölçüdeki masraflar temniat altındadır.
Otomatik Değer Artışı;Evlilik öncesinde ve sonrasında poliçede belirtilen bir süre için sigorta bedeliniz otomatik olarak poliçede belirtilen limit ve koşullarla arttırılmaktadır.
İzolasyon Eksikliği;Yetersiz izolasyon sonucu sızan yağmur sularının vereceği zararlar teminat altındadır.Hukuksal Koruma Mahkeme sürecinde yapacağınız vekalet ücreti vb. masraflar poliçede belirtilen limitlerle teminat altındadır.
Gıda Bozulması;Elektrikli aletlerde meydana gelecek bozulmalar sonucu ortaya çıkan gıda bozulmaları poliçede belirtilen limitle teminat altındadır.
Kıymetli Eşyalar, Eşyaların Kazaen Kırılması, Antenlerin Devrilmesi, Yakıt Sızması, Misafirlere ait Eşyalar, Ferdi Kaza, Nakit ve altın, Açıktaki Mücevherat ve Kıymetli Eşyalar, Kapkaç, Boya Badana Dekorasyon, Binaya Sabit Kıymetlerin Hırsızlığı, Emniyeti Suistimal, Ferdi Kaza ve Tüm bu teminatlara ek olarak ihtiyacınız halinde dahili su tesisatı, elektrik tesisatı, çilingir ve camla ilgili problemler gibi bir çok durumda da hizmet vermektedir.
Deprem ve Yanardağ Püskürmesi, Deniz Taşıtları Çarpması, Opsiyonel Limitli Boya Badana ve Dekorasyon, Opsiyonel Limitli Elektrik Hasarları, Yangın Mali Sorumluluk Kasada Bulunan Mücevherat ve Kıymetler Poliçede belirtilen şart ve limitlerle teminat altındadır.
Cam Kırılması;vitrin, kapı ve pencere camları ve aynalar, kırılmaya karşı poliçede belirtilen limitlerle teminat altındadır.

Detaylı bilgi verebilmek için sizleri Acentelerimize bekliyoruz.
Evinizde gönül rahatlığıyla oturmanız dileğiyle...