kasko

Kasko

Kaskonuz Vardır ; Yolculuklarınız Zararsız ve Güvenlidir

Teknolojik gelişmeler, özellikle otomotiv sektöründe çok büyük ve çok önemli sonuçlar doğurmaktadır. Bununla beraber araçların özellikleri gün geçtikçe daha iyiye gitmekte ve çok pahalı taşıtlar üretilmektedir. İnsanlar, yaşam kalitelerini arttırmak ya da zevklerine hitap etmek adına bu araçları satın alabilirler. Taşıt satın almak, ekonomik açıdan bakıldığı zaman önemli bir olaydır ve bireyin yaşamında özel değişimlere yol açar. Bir araç satın almak kadar onu kullanmak ve korumak da çok önemlidir. Az önce bahsetmiş olduğumuz teknolojik gelişmeler, bu bağlamda bizi özel önlemlere itmektedir. Aracımızda yaşanacak sıkıntılar, arktık eskiye nazaran daha önemli sonuçlar doğuracaktır; bu nedenle aracımızı kontrol altında tutmak ya da ona bir zarar gelmesini önlemek daha zor bir hal alacaktır. Bu duruma örnek olarak trafikteki araç sayısında meydana gelen artışı da verebiliriz.

Teknolojik gelişmelerde bahsettiğimiz gibi araç sayısında da günden güne özel bir artış söz konusudur. Ekonomik olanakların daha elverişli hale gelmesi, taşıt alımını da kolaylaştırmıştır. Trafikte çok fazla araç olmasının iyi ya da kötü yanları olabilir. Kötü yanların başında kaza riskinde meydana gelecek artış yatmaktadır. Araç sayısı arttığı için trafikte kaza olasılığı da elbette artacaktır. İşte bu durum hem teknolojik gelişimin; hem de otomotiv sektöründe yaşanan büyük gelişimlerin kötü yönü olarak ifade edilebilir. İnsanlar, araçlarını koruma altına alabilmek adına mutlaka kasko sistemlerinden faydalanmalıdırlar. Kasko, aracınızı güven altına almak için başvurabileceğiniz en ideal ve en akıllı yol olacaktır. Kasko sahibiyseniz, mutlaka kasko bilgilerinizi zaman zaman gözden geçirmeli ve gerekli güncellemeleri yapmalısınız.

Kasko, bir aracın neredeyse her şeyidir ve aracın hem seyir halinde; hem de durağan haldeyken korumasını sağlayan en önemli araçtır. Kasko sahibi değilseniz trafikte ya da durağan haldeyken yaşayabileceğiniz her türlü sıkıntıdan siz sorumlu olursunuz, eğer aracınız kasko sistemine dâhil ise o zaman sorumluluğunuz neredeyse sıfıra iner. Kasko yaptırmak, sanıldığı kadar zor bir iş değildir; insanlar genelde bu düşünce çerçevesinde kasko yaptırmaktan çekinmekte ya da aceleci davranmamaktadırlar. Kasko, çok özel bir sigorta türü olarak acele ile yapılması gereken bir uygulamadır. Kasko sahibi olmayan araçlar, her an tehlikeye tabi olabilirler. Bu tür unsurları göz önünde bulundurarak aracınızın kaskosunu en kısa zamanda yaptırmalı var olan kaskosunu da mutlaka gözden geçirmelisiniz. Kasko hizmeti sağlayan firmalar, kasko sözleşmesini hazırlarken bazı hususlara özel olarak dikkat ederler. Kayıt yaptırırken mutlaka bu hususları da özel olarak incelemelisiniz.

Yarı yolda kalmamak için Kasko Sigortası yaptırın; aracınızın uğrayabileceği hasarları güvence altına alın!
Kasko Sigortası, karayollarında hareket edebilen her türlü nakil aracınızın gerek hareket gerekse durma halindeyken uğrayabileceği zararları güvence altına alır.Kasko Sigortası; hasar, araç sahibinin kendi hatası sonucu meydana gelmiş olsa bile temin etmektedir. Ayrıca istenirse araç yardım hizmetleri de (asistans) teminata dahil edilebilmektedir. Bunlar ;Çarpma, çarpılma, çarpışma,Yanma,Çalınma, çalınmaya teşebbüs,Sel ve su baskını,Deprem ve yanardağ püskürmesi,Grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, terör,Enflasyon (Üretici Fiyat Endeksi'ne göre),Otomatik değer artışı (ödenen hasar sonrası araç değerinin primsiz olarak hasar öncesi meblağa yükseltilmesi),İhtiyari mali sorumluluk (aracın işletenine yöneltilebilecek sorumluluğun Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası limitleri üzerinde olan kısmının - bedeni ve maddi olmak üzere - temin edilmesi),Ferdi Kaza Sigortası (Bir kaza neticesinde araçta seyahat eden yolcu, sürücü ve sürücü yardımcılarının isim belirtilmeden yaşam kaybı, sürekli sakatlık ve tedavi masraflarının karşılanması),Oto Kasko Sigortası'nın teminat kapsamı, istenildiği taktirde ek teminatlarla genişletilebilmektedir.Bunlar ;Sigara yanığı,Yetkili olmayan kişilerce çekilme,Asistans hizmetleri, Kıymet kazanma (poliçe teminatına giren herhangi bir hasar sonucunda ödenecek tazminat tutarından eskime düşülmemesi),Sıfır kilometre hususi araçlara, araç alındığında sigortalanması şartıyla, aracın çalınması ya da tam ziya olması halinde anahtar teslim değerinin ödenmesi,Aracın anahtarının kaybolması, çalınması nedeniyle aracın güvenliğini sağlamak için yapılan anahtarın kopyalanması, alarm veya immobilizerin yeniden kodlanması, komple kilit kontak setinin değiştirilme masraflarının karşılanması,Araçta bulunan çanta, gözlük vb kişisel eşyanın poliçe üzerinde belirtilen rakam dahilinde temin edilmesi,Hukuksal Koruma Teminatı: Araç sahibi veya sürücü sıfatı ile size veya aracınıza yüklenebilecek sorumluluklarda hukuksal çıkarınızı koruyabilir, uyuşmazlıkları önleyebilmek için açacağınız davanın masraflarını karşılayabiliriniz.
Hasarsızlık koruma teminatına sahip poliçelerde, poliçe süresi içinde oluşabilecek tek bir hasarda, hasarın tazmininden sonra yenileme döneminde hasarsızlık indirimi, geçmiş dönem ile aynı oranda devam edecektir.Hasarsızlık indirimi uygulamamız, ses-görüntü ve iletişim cihazları ile deprem primleri hariç olmak kaydıyla, kasko net primi üzerinden ve birinci yenileme döneminden başlamak üzere, dört ardışık kademede yapılmaktadır. Tek cam ve tek radyo-teyp hasarlarında, hasarsızlık indirimi anlaşmalı cam ve radyo-teyp servislerimizin kullanılması halinde, hasarsızlık indirimi devam etmektedir. Anlaşmalı servis kullanılmaz, ancak başka hasar da olmaz ise; poliçe, üzerinde yazılı indirim oranı ile yenilenmektedir.